vit50 e1566245669993

Mutfaklarımızdan eksik etmediğimiz hatta keyifle yediğimiz kızartmaların uygun koşullar altında yapılmadığında ne kadar tehlikeli olduğunu biliyor muyuz?

Kızartma yağları belki çoğu evde tekrar tekrar kullanılan yağlardan olmaktadır. Peki neden?

Kızartma yağlarını tek sefer kullandıktan sonra dökmek istemeyiz bunun nedeni tekrar kızartma yaparken kullanmak istememizdir. Ancak bilinmelidir ki tekrar kullanılan yağlar insan sağlığına oldukça zararlıdır. Yağın içinde bırakacağınız kalıntılar arttıkça kızartmalarınız kalitesiz olmakla birlikte kötü bir tat bırakacaktır. Özellik çocukların severek yediği kızartmaların hem sağlıksız hem de lezzetli olmaması anlamına gelmektedir. Genelde otel mutfakları, restoranlar ve catering firmaları tarafından kullanılması önerilen yağ filtreleme makinaları hem yağdan tasarruf sağlayacak hem de yemekleriniz daha sağlıklı ve lezzetli olacaktır. Temizlenmesi gayet kolay olan yağ filtreleme makinalarını endüstriyel makinalarda rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Evlerde kızarma yağı kullanımı; genellikle evlerde de kızartma yağları 2-3 defa kullanılmaktadır. Kızartma yağınızı evde de filtreleyebilirsiniz, öncelikle sıcak olan kızartma yağınızı soğuduktan sonra süzgeçten geçirip büyük parçacıkları ayıklayabilirsiniz, ardından kapalı bir kavanoz da muhafaza ederseniz diğer seferlik kullanıma hazır olacaktır fakat yağınızın kalitesinden emin olmak isterseniz Vito kızartma yağı ölçme cihazıyla yağınızın kalitesini ölçebilirsiniz. Bu sayede evinizin mutfağında da tasarruf sağlayabilirsiniz.

Vito yağ filtresi, kızartma yağınızda %50 ye kadar tasarruf sağlayarak mutfaktaki en büyük yardımcınız olacaktır. Taşıması kolay ürün olan yağ kızarma makinaları kısa sürede yağınızı filtreleyerek ilk kullanımdaki yağ kalitesini yakalayacaktır.

IBC Group – Işıltan A.Ş mutfaklarınızın daimî yardımcısı olacak, işletmelerinize tasarruf sağlayacak Vito kızartma yağı filtrelerini sizlerle tanıştırmaktadır. Gelişmiş teknoloji ile donatılmış ürün olan yağ temizleme makinası artık mutfaklarda ki yerini almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir