vito yag filtreleme makinesi

Kızartma Yağı Filtreleme Makinesi

Kızartma; tarihsel olarak ne zaman ve kim tarafından bulunduğu konusunda çeşitli rivayetler mevcuttur. Kızartmayı Fransızlar Fransız ihtilalinden önce kendilerinin bulduğunu belirtseler de Belçikalılar da özellikle patates kızartmalarının kendileri tarafından bulunduğunu iddia etmektedir. Kızartma tarihçileri bir süre daha meşgul edecek bu sorunun yanında günümüzde gıda sektörünün en büyük kalemi olmuş durumda. Özellikle Fastfood Sektörünün çok büyümesiyle kızartmalar hayatımızın vaz geçilmezi haline gelmiştir. Bundan dolayı sektör kızartma konusunda ARGE ‘ye yatırım yapmış, tüketicileri memnun etmek adına kızartma yapılacak yağdan, kızartma yapılan kazanlara fritözlere, kızartılan ürün türlerine kadar pek çok alanda yenilenmeye gitmiştir.

Çıtır çıtır yağlı ve lezzetli patateslerin, tavukların, balıkların tüketiciye sunulurken maliyetlerin çokta düşük olmadığı görülmektedir.  Maliyetlerin düşürülmesi konusunda pek çok çalışma yapılmış özellikle kızartma yağının tekrar kullanılmasının maliyeti çok düşürdüğü sonucuna varılmıştır. Kızartma yağının kalitesini ve tadını bozmadan tekrar kullanılmasını engelleyen en büyük etmenin yağın içerisindeki küçük-büyük yanmış parçacık ve partiküllerin olduğu tespit edilmiş, kızartmalardan sonra bu parçacıkların yağdan uzaklaştırılması için kızartma yağı filtreleme makineleri yapılmıştır. Her kızartmada; Kızartma yağı filtreleme makineleri özellikle mikron boyutunda partikülleri temizlediği için kızartma tatlarında bozulma olmamaktadır.

İşte Dünyada bu kızartma yağı filtreleme makinesi konusunda kendini kanıtlamış bir marka olan Alman Kaynaklı VITO markası da uzun ARGE çalışmaları konusunda ortaya çıkardığı makineler ile sektörün %50’ ye varan tasarruf yapmasını sağlamıştır. Aynı paraya 2 kat daha fazla kızartma yapmak sanırım tüm sektörün hoşuna gidecektir.  Vito kızartma yağı filtre makineleri ve ölçüm cihazları ile sektöre yeni bir soluk katmış, yağ atığını azaltarak doğayı ve dünyamızı korumuştur. Özellikle işletmelerin karbon ayak izinin azaltılmasında büyük yardımı olacaktır.

Vito Ürünlerini Anlatacak olursak:

VITO 30 22lbs’ye kadar olan tüm fritözler için uygundur.

VITO 50 özellikle küçük işletmeler için geliştirilmiştir ve 37 lbs’a kadar fritözler için uygundur.

VITO 80, 70 lbs’ye kadar olan fritözler için uygundur.

VITO XS – Yenilikçi ve mobil çok yönlü

VITO XM – dünyanın en yenilikçi vakumlu filtreleme sistemi!

VITO XL – dünyanın en yenilikçi vakumlu filtreleme sistemi!

Test cihazları

VITO FT 440 Yağınızı gerektiği gibi değiştirin- asla çok erken, asla çok geç değil.

VITO Oiltester Yağınızı gerektiği gibi değiştirin- asla çok erken, asla çok geç değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir