kizartma yagi kac defa kullanilir 3

Kızartmadan sonra kalan yağ genellikle çok miktarda olacağı için hepsini tek seferde kullanıp sonrasında da çöpe atmak hem maddi olarak yük olmaktadır hem de yağ boşu boşuna israf edilmektedir. Bu yüzden yağ çok fazla abartılmamak kaydı ile birkaç kere daha kullanılabilmektedir. Kızartmadan sonra kalan kızartma yağının kullanımında ideal tekrar sayısı üç ya da en fazla dört keredir. Ancak eğer kızartmanın içerisinde pişen yiyeceklerden kalan artıklar bulunuyorsa bu durum yağın ömrünü 1-2 gün daha aşağı çekecektir. Belirtilen tekrar sayılarının üzerinde kullanılan kızartma yağlarında pişirilen yiyeceklerin tamamında insan vücuduna zehirleyici etki yapan kanserojen maddeler bulunacağından bu tip yağlarda pişen yiyeceklerin kesinlikle tüketilmemesi gerekmektedir.

Bu durumda kızartma yağlarınızı filtreleyerek kullanım süresini uzatabilirsiniz. Vito yağ filtreleme makinası ile yağlarınızda %50 tasarruf sağlarsınız hem de işletme maliyetinizde iyileştirmeler yapabilirsiniz. Kızartma yağlarının filtrelenmesi yağın kullanım ömrünü uzatırken, yiyeceklerin tatların korunmasın da yardımcı olur. Kullanım ömür dolan yağların atık geri dönüşüm merkezlerine gönderilerek enerji kaynaklarına dönüşmesi sağlanabilir.

Vito yağ filtresi kullanımı işletmelerin mutfağı için büyük bir yardımcı olarak yerini alarak, çalışanların işlerini kolaylaştırır ve kullanımı kolay ve ekonomik oluşu son teknoloji ile birlikte işletmelere fark katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir