geri donusum devrimi 02

Lavaboya dökülen atık yağlar çevreye büyük zararlar veriyor ve bir litre atık yağ bir milyon metreküp temiz suyu kirletiyor. Alacağınız önlemler karşısında atık yağların ve atıkların çevreye zarar vermesini engelleyebilirsiniz. Eğer atık yağlarınız işlevsel özelliğini kaybettiyse lavaboya veya çevreye dökmeden bunları kullanmanız mümkündür. Atık yağları kullanarak kandil yapıp kullanabilirsiniz. Diğer bir durum ise kullanılmayan atık yağları tava bırakılmaması ve lavaboya dökülmemesidir. Bu nedenle havlu kağıtla yağı v 200925 44382336çekerek yağın lavaboya dökülmesini engellemiş olursunuz.

Atık yağlardan kurtulmanın en önemli yolu geri dönüşümüdür. Atık yağlar toplanarak geri dönüşüm merkezlerine gönderilir ve çevreye, insanlığa ve yaşama faydası olur. Atık yağları geri dönüştürerek insan sağlığı, çevre temizliği ve canlıların korunmasına katkıda bulunabilirsiniz. Atık yağları geri dönüşüm tesislerinde enerjiye çevirerek de kullanıma sunulabilir.

Vito yağ filtreleri ile de yağın ömrü bitince atık yağ durumunda olan yağı filtreleyerek birkaç kez daha kullanıma sunabilirsiniz. Bu size maliyet açısından azalma olur hem de çevre kirliliğini önlemiş olursunuz. Vito yağ filtreleri kullanılmış yağları filtreleyerek kullanım ömrünü uzatır. Kullanımı oldukça basit ve kompakttır. Rahatlıkla tüm işletmelerde kullanılabilir olan Vito yağ filtreleri rahat kullanımı ve dizeynıyla tercihiniz Vito yağ filtreleri olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir