Kızartmaların daha lezzetli ve kaliteli olması için en önemli kriterlerden birisi yağın sıcaklığıdır. Genellikle kızartmalarda kullanılan yağların sıcaklığı 170-196 °C arasında olmaktadır. Restoranlar, otel mutfakları ve fast food mekanları sık sık kızartma yapılan bölümler olup kızartmaları severek yiyen insanlarla dolup taşmaktadır. Hemen hemen her gün yapılan kızartmalar kullanılan ekipmanlarda ağır kir bırakmakta ve çalışanları zorlu bir temizlik beklemektedir. Ekipmanların titizlikle temizlenmesi ve ertesi gün için kullanıma hazır hale gelmesi müşteri memnuniyeti açısından önemlidir. Sağlık açısında ve gıda güvenliği sebebiyle sık sık denetlemeler gerçekleştirilen bu işletmelerde güvenlik üst düzey de tutulmaktadır.

Kızartma yapılan işletmelere zaman kazandıracak ve yağdan tasarruf sağlayacak bir ürün olan Vito yağ filtreleme makinası temizliği son derece kullanışlı ve kompakt yapıdadır. Kullanılan kızartma yağlarını filtreleyerek ertesi gün için kullanıma hazır hale gelmesi ve konuklara lezzetli ikramda bulunmak işletmelere kazanç sağlayacaktır. Kızartma yağlarının temizlenmesi için kullanılan Vito kızartma yağı filtresi her kullanım için değiştirilmeli bu sayede makinanın verimli şekilde çalışması sağlanmalıdır. Yağ filtresi makinası kompakt yapıda olup parçaları ayrılabilir böylece daha rahat kullanım ve temizliği etkili olması sağlanır. Parçalara ayrılan yağ filtreleme makinası endüstriyel bulaşık makinalarında kolayca yıkanarak her parçasının kolayca temizlenmesi sağlanır.

Ayrıca her Vito yağ filtreleme makinasının maksimum kapasitesi vardır, bu durumda kapasitesinden fazla yağ filtrelenmek istenirse kısa sürede yıpranma oluşur ve kullanım ömrünü azaltmış olursunuz

Vito yağ filtreleme makinası, temizlenmesi kolay, kullanışlı, az maliyet ve yağdan tasarruf sağlayarak sınıfının en iyilerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir